2012 m. gegužės 16 d., trečiadienis

Antrojo namuko pamatų apšiltinimas

Taigi, norint, kad name šilta ir jauku gyventi būtų labai svarbu tinkamai sutvarkyti ir apšiltinti namo pamatus.
Technologijų, kaip tai padaryti yra pakankamai daug, o aš papasakosiu, kaip mano nuomone juos reikėjo šiltinti.

Smagiausias darbas - pamatų atkasimas :)
Antras pagal smagumą hidroizoliacijos uždėjimas

Žemiau, po balkono langu matote du įdubimus. Čia buvo langeliai į rūsį. Kadangi šioje vietoje bus terasa, tai šiandien juo panaikinau. Užmūrinti, betonuoti ir padengta hidroizoliacija, tam, kad lietaus arba sniego vanduo negalėtų patekti į namą.


Hidroizoliacija turi būti kruopščiai užtepta ant namo pamatų, ne mažiau kaip dviem sluoksniais ir skirtingomis kryptimis. Praktikoje matosi, kad geriausios hidroizoliacinės medžiagos yra kaučiuko pagrindu. Jos lieka elastingos ir po kurio laiko.


Tiesa, prieš darant hidroizoliacija yra labai svarbu nuvalyti žemes ir dulkes nuo atkasto pamato, kitaip uždėtoji hidroizoliacija iš karto arba po kurio laiko paprasčiausiai atšokinės nuo pamato ir bus nieko verta.

Taigi, atkasam pamatą, nuplaunam su vandeniu (gerai būtų aušto slėgio srovė) ir tada su šepetuku gražiai pabaigiam nuvalyti likusias žemes.

Jeigu senos statybos namas, greičiausiai ant namo pamatų rasite pamato įtrūkimų, todėl geriausia būtų, kad prieš dedant hidroizoliaciją šiuos įtrūkimus papildomai užtaisytume.

Užtepus hidroizoliacija, labai svarbūs pamatų apšiltinimo darbai.

Įšalas Lietuvoje būna iki 1,20 m., tad tiek pataria šiltinti šiltinimo meistrai, bet juk namuką šiltiname sau, o ne kažkam kitam, tada jei tik yra galimybė siūlau šiltinti iki pat pamato apačios.

Šiltiname ekstrudiniu (neesu tikras ar jo toks pavadinimas :)) kiekvienas šiltintojas kitaip mėgsta jį pavadini) polistirolu. Ši medžiaga nuo paprasto polistirolu skiriasi atsparumu vandeniui ir savo tankumu / tankiu.

Namo sienas šiltinsiu 20 cm polistirolu (paprastu baltu), tad pamatus galima šiltinti ir 15 cm. (nes šis medžiaga daug labiau saugo namo šilumines medžiagas).

Šiltinamoji medžiaga klijuojasi klijais prie namo sienos. Svarbu, nedėti jokiu tvirtinimo smeigių, nes po žeme jie virstų ne kuo kitu, kaip kanalu vandeniui patekti į rūsio patalpas.


Vaizdas iš kiemelio pusės. 


Nuo šitų iki balkoninių durų bus terasa. 



Klijuojant polistirolą svarbu, kad plokštes viena tarp kitos (aukštesnė linija tarp žemesnės) prasikeistų t.y. kad sujungimai nebūtų tuose pačiose vietose. Tarpučiai tarp plokščių turi būti aklinai užpurkšti klijais.  
Tiesa, po žeme Jums grožis nėra svarbu, todėl suklijuotos plokštės neprivalo būti gražiai išlyginamos arba vėliau kaip nors šveičiamos. Geriau šiek tiek kreiviau, bet taip, kad neliktų tarpelių. Veliau užkastas pamatas viską iki galo sutvirtins ir saugos ir saugos Jūsų namo šilumą.

Užklijavus polistirolą ir sutvarkius tarpelius reikia uždėti armavimo medžiagą ir tinkliuką ant pamatų.  Armavimas dar labiau sutvirtina polistirolą, tikliukas apsaugo, kad nesutrūkinėtų armavimo mišinys, jei siena patirs kažkokį spaudimą.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą